+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Skaitmeniniai fotoaparatai

Fotoaparatai be galimybės keisti objektyvą vadinami tiesiog skaitmeniniais fotoaparatais. Skaitmeniniai fotoaparatai skirstomi į: povandeninius fotoaparatus, atsparius smūgiams fotoaparatus, „ultra-zoom“ fotoaparatus ir kelioninius fotoaparatus. Skaitmeniniai fotoaparatai gali buti ir su ypač mažais sensoriais ir su 1 colio arba didesniais jautrių vaizdo elementų sensoriais. Šio tipo fotoaparatai dažniausia yra pigesni / mažesni ir paprastesni nei jų broliai veidrodiniai ir sisteminiai fotoaparatai.

 

Rodoma: 24 109
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 5 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 5
  7. 24 109 prekių
  8. Toliau
SKAITMENINIS FOTOAPARATAS - tai fotoaparatas, kuriame objekto atvaizdas yra kuriamas projektuojant jį į šviesai jautrių fotodiodų įtaisus (matricas). Vaizdas išlieka atminties kortelėje arba kitoje laikmenoje, naudojamoje vietoj fotografinės juostos. Skaitmeninio fotoaparato optinė sistema, užraktas, ekspozicijos skaičiavimo sistema bei diafragma yra tokia kaip ir neskaitmeninio fotoaparato.
 

NUFOTOGRAFUOTAS VAIZDAS SAUGOMAS ATMINTIES KORTELĖJE KAIP DUOMENYS

Svarbu tai, kad skaitmeninis fotoaparatas yra prietaisas, kuriuo fotografuojamas vaizdas yra saugomas atminties kortelėje kaip duomenys. Skaitmeniniame fotoaparate šviesos intensyvumui ir spalvai registruoti naudojami skaitmeniniai optiniai komponentai, kurie yra paverčiami pikselių duomenimis. Daugelis skaitmeninių fotoaparatų gali ne tik fotografuoti, bet ir įrašytivaizdo įrašus.

Skaitmeninis fotoaparatas taip pat turi mikroprocesorių su vidine atmintimi, programinę įrangą, skystųjų kristalų (LCD) ekraną, skirtą nuotraukoms peržiūrėti, koreguoti, trinti ir pan., skiriamajai gebai, išlaikymo trukmei nustatyti ir kitoms funkcijoms.
 

ĮDOMU: Pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą, kurio skiriamoji geba buvo 0,1 MP, 1975 metais sukūrė bendrovės "Eastman Kodak" inžinierius Stevenas Sassonas.

 

SKAITMENINIO FOTOAPARATO NAUDOJIMO PRIVALUMAI:

  1. Kompaktiškumas. Skaitmeniniai fotoaparatai yra mažesni ir užima mažiau vietos nei analoginiai fotoaparatai, nes jiems nereikia juostelės. Juos lengva nešioti kišenėje arba rankinėje

  2. Skystųjų kristalų (LCD) ekranas. Skaitmeniniame fotoaparate yra įmontuotas LCD ekranas, kurį fotografai gali naudoti norėdami nedelsiant peržiūrėti užfiksuotas nuotraukas ir vaizdo įrašus.

  3. Saugykla. Skaitmeniniame fotoaparate galima saugoti tūkstančius nuotraukų.

 

SKAITMENINIO FOTOAPARATO VAIZDO KOKYBĖ

Skaitmeninio fotoaparato galimybės gauti aukštos kokybės nuotraukas priklauso nuo jo megapikselių skaičiaus. Kuo daugiau megapikselių, tuo geresnė nuotraukų kokybė. Pavyzdžiui, 10 megapikselių skaitmeninis fotoaparatas užfiksuoja geresnes nuotraukas nei 7 megapikselių skaitmeninis fotoaparatas.

Kiti faktoriai, darantys įtaką nuotraukų kokybei, apima fotoaparato objektyvo tipą, objektyvo dydį (matuojamą milimetrais) ir patį fotoaparato tipą. Pigesni skaitmeniniai fotoaparatai dažnai turi prastesnės kokybės ir standartinio dydžio objektyvą bei ribotą priartinimo galimybę. Brangesni ir aukštos kokybės skaitmeniniai fotoaparatai turi kokybiškus objektyvus ir platesnes priartinimo galimybes.

Kai kurie skaitmeniniai fotoaparatai leidžia naudotojams reguliuoti apšvietimą, diafragmą, užrakto greitį ir kitus nustatymus, suteikdami didesnę vaizdo kokybės kontrolę.