+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Objektyvų blendos

Objektyvu blendos yra dalis, naudojama prie fotoaparatų, kamerų objektyvų. Pagrindinė objektyvo gaubto paskirtis yra užtemdyti objektyvo šonus, kad šviesa nepatektų per objektyvą ir nesukeltų nepageidaujamų atspindžių bei išblukusio, mažo kontrasto vaizdo. Jei norite aiškaus vaizdo be „blikų“, objektyvo blenda apsaugos fotoaparatą nuo šviesos ir padarys nuotrauką aiškesnę. Objektyvo blenda taip pat saugo objektyvo priekinį stiklą nuo įbrėžimų.

 

Rodoma: 24 244
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 11 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 11
  7. 24 244 prekių
  8. Toliau

Objektyvo blenda padeda sulaikyti į objektyvą sklindančią šviesą, kuri sklinda fotografuojant į saulę arba priešais objektyvą turint stiprų šviesos šaltinį.

 

PAGRINDINĖS BLENDOS FUNKCIJOS IR YPATYBĖS:

1) Svarbiausia BLENDOS (objektyvo gaubto) paskirtis yra padėti išvengti saulės šviesos, t.y. neleisti šviesai patekti pro priekinio objektyvo lęšio šonus. Naudojant blendą, užfiksuoti vaizdai yra spalvingesni bei sodresnių spalvų. Tinkama blenda gali padėti beveik išvengti šviesos blyksnio nuotraukose.

2) Antrinė blendos naudojimo paskirtis yra apsauginė. Blenda padeda išvengtų pirštų antspaudų ant objektyvo/filtro dangos, taip pat padeda objektyvą apsaugoti nuo rimtesnio sugadinimo. Originalios blendos būna pagamintos iš tvirtų medžiagų ir yra išlindusios reikiamu atstumu virš objektyvo.

3) Didesnio židinio nuotolio objektyvų blendos taip pat sukuria tam tikrą apsaugą nuo lietaus ir dulkių, jos padeda išlaikyti objektyvą švarų bei sausą.

4) Dažniausiai vainiklapio formos blenda padeda išvengti nepageidaujamos šviesos geriau nei apvalios formos blenda. Taip yra todėl, kad vainiklapio formos blendose atsižvelgiama į vaizdo santykį, t.y. matymo kampas skirtingose kryptyse skiriasi.

5) Blenda gali padėti pasiekti "bokeh" efektą fotografuojant. Bokeh - tai estetinis efektas, pasižymintis miglotais, neaiškiais fono elementais, fono išliejimu. Tai pasiekiama plačiai atvėrus diafragmą, kai skylės atidarymas yra didelis, ir šviesa ne visiškai fokusuojama ant objektyvo, todėl fono detalės yra išsilietos ir miglotos. Fotografai dažnai naudoja šį efektą portretuose ar kitose kūrybinėse nuotraukose, siekdami sukurti ypatingą vizualinį įspūdį.
 

Objektyvo blenda yra svarbus priedas bet kuriam fotoaparatui, kuris gali padėti pagerinti vaizdo kokybę, užtikrinti objektyvo apsaugą ir sumažinti šviesos atspindėjimą. Tai yra naudingas įrankis visiems fotografams, norintiems gauti aukštos kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus.