+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Spalvotos fotojuostelės

Fotojuostelės gali būti įvairių dydžiu ir skirtingų tipų. 135 arba 35 milimetrų (kadro dydis 24×36 mm) dažniausiai sutinkamas formatas. Pagal jį gaminamos ir veidrodinių , sisteminių fotoaparatų pilno kadro matricos. 120 formatas – dar vadinamas platus formatas. Fotojuostos skirstomos į tris dideles grupes. Negatyvinės. Tokio tipo juostoje vaizdai yra invertuoti, tai yra šviesiausiose fotografuojamos scenos vietose negatyvas bus tamsiausias, o spalvotoje juostoje invertuojasi spalvos. Galutinis vaizdas gaunamas spausdinant ant fotopopieriaus. Skaidrinė. Šio tipo juosta neskirta nuotraukoms perkelti ant popieriaus, nuotraukos peržiūrimos projektoriumi ar didinamuoju stiklu. Tokios juostos taip pat plačiai naudojamos poligrafijoje, nes prarandama mažiau spalvų. Ši fotojuosta taip pat būna juodai balta, tačiau nėra plačiai naudojama. Pozityvinė. Šio tipo juostomis galima kurti diafilmus ir skaidres, naudojant kontaktinį ar projekcinį spausdinimo būdą iš negatyvo. Juostos pasižymi mažu jautrumu ir grūdėtumu bei didele raiška. Plačiai naudojamos Kino pramonėje, filmo kopijoms kurti, o fotografijoje naudojamos retai. Fotografų sąjunga rekomenduoja naudoti Kodak, Fujifilm ar CineStill . Šie gamintojai siūlo mažą kainą ir puikų rezultatą.

Rodoma: 24 55
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 3 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 24 55 prekių
  6. Toliau

Spalvotos fotojuostelės yra vertingas įrankis fotografijos pasaulyje. Spalvotas fotojuosteles naudoja tiek mėgėjai, tiek profesionalūs fotografai. Šios juostelės pasižymi įvairiais formatais ir tipais, suteikdamos galimybę kurti spalvingus, įspūdingus vaizdus, kurie yra neįmanomi su skaitmeniniais fotoaparatais.

 

135 (35mm) FORMATAS

135 arba 35 milimetrų (kadro dydis 24×36 mm) yra dažniausiai pasitaikantis juostelės formatas. Pagal jį gaminamos ir veidrodinių, sisteminių fotoaparatų pilno kadro matricos. Fotografuojant šia juostele, vaizdas užfiksuojamas kaip negatyvas, kurį vėliau galima spausdinti ant fotopopieriaus.

 

120 (PLATUS) FORMATAS

120 formatas dar vadinamas plačiu formatu. Platus formatas pasižymi didesnėmis kadro dimensijomis, o vieno kadro dydis yra 60x60 mm, 60x90 mm ar kitos variacijos. Ši juostelė plačiai naudojama profesionalioje fotografijoje, kur reikalinga aukšta raiška ir kokybė. Ji taip pat suteikia daugiau kūrybinių galimybių.

 

NEGATYVINĖS, SKAIDRINĖS IR POZITYVINĖS JUOSTELĖS

Spalvotos fotojuostelės yra skirstomos į tris pagrindines grupes: negatyvinės, skaidrinės ir pozityvinės.

1) NEGATYVINĖS fotojuostelės yra skirtos užfiksuoti šviesos ir spalvų informaciją negatyve. Fotografuojant šia juostele, šviesiausios fotografuojamos scenos vietos bus užfiksuotos tamsiausios, o vaizdo spalvos bus invertuotos. Tai reiškia, kad negatyvinėje juostoje šviesiai atrodančios spalvos bus atkurtos kaip tamsios, ir atvirkščiai. Negatyvinę juostelę galima naudoti spausdinant ant fotopopieriaus, kuriant pozityvinį vaizdą.

2) SKAIDRINĖS fotojuostelės nėra skirtos nuotraukoms perkelti ant popieriaus. Nuotraukos yra peržiūrimos projektoriumi arba didinamuoju stiklu. Tokios juostelės taip pat plačiai naudojamos poligrafijoje, nes prarandama mažiau spalvų. Šios fotojuostelės taip pat būna juodai baltos, tačiau nėra plačiai naudojamos. Jų pagrindinė funkcija yra peržiūrėti fotografuotus vaizdus didesniu mastu projekcijos ekrane arba kitaip perduoti vaizdą. Skaidrinės juostelės skiriasi nuo kitų tuo, kad jos negali būti naudojamos spausdinimui.

3) POZITYVINĖMIS juostelėmis galima kurti diafilmus ir skaidres, naudojant kontaktinį arba projekcinį spausdinimo būdą iš negatyvo. Pozityvinės juostelės naudojamos perduoti informaciją iš negatyvinės juostelės ant fotopopieriaus arba kitų medžiagų. Šios juostelės pasižymi mažu jautrumu, grūdėtumu ir didele raiška, todėl tinkamos kuriant aukštos kokybės, aštresnius vaizdus. Pozityvinės fotojuostelės retai naudojamos fotografijoje, bet yra labai svarbios kino pramonėje bei diafilmų ir skaidrių kūrime.

 

SPALVOTOS JUOSTELĖS ŠIANDIEN

Nepaisant skaitmeninio amžiaus, spalvotos fotojuostelės išlieka labai populiarus pasirinkimas tarp fotografų. Jos suteikia galimybę atkurti tradicinę, unikalią vaizdo kokybę, kurios negalima pasiekti kitais būdais.

 

Spalvotos fotojuostelės išlieka vertinga priemonė kūrybiniam fotografijos procesui. Jos suteikia fotografams galimybę sugrįžti prie tradicinio, rankinio fotografavimo, kartu išlaikant unikalų ir autentišką vaizdo stilių. Įvairios rūšys ir formatai leidžia pasirinkti tinkamiausią spalvotą juostelę, atitinkančią fotografų poreikius ir siekius sukurti nepakartojamą meninį kūrinį.