+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Veidrodinių fotoaparatų objektyvai

Fotoaparatas.lt parduotuvėse žema kaina galite rasti ir nusipirkti objektyvų visiems žinomų gamintojų fotoaparatams. Canon šiuo metu yra populiariausias bajonetas (jungtis su fotoaparatu) pasaulyje. Tai reiškia, kad Canon turi didžiausią objektyvų pasirinkimą tiek savo gamintų originalių, tiek trečiujų šalių gamintojų. Bet Fotoaparatas.lt nepamiršta ir kitų gamintojų – Nikon, Pentax, Sony, Zeiss, Samyang, Tamron, Sigma, Tokina, 7artisans, Irix, kurie vis dar gamina objektyvus veidrodiniams fotoaparatams.

Rodoma: 24 534
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
 1. 1 iš 23 puslapių
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. ...
 6. 23
 7. 24 534 prekių
 8. Toliau

VEIDRODINIŲ FOTOAPARATŲ OBJEKTYVAI - tai objektyvai, skirti veidrodiniams fotoaparatams. Siūloma  rinktis iš plačiakampių, portretinių, vidutinio židinio nuotolio ir teleobjektyvų. Objektyvai leidžia fotografams kurti profesionalias, aukštos kokybės nuotraukas, plėsti kūrybines galimybes, išbandyti skirtingus fotografavimo stilius.

 

VEIDRODINIŲ FOTOAPARATŲ OBJEKTYVŲ RŪŠYS:

1) PLAČIAKAMPIAI OBJEKTYVAI yra veidrodinių fotoaparatų objektyvai, turintys platų židinio nuotolio diapazoną ir galintys užfiksuoti didelį matomą plotą. Plačiakampiai ojektyvai turi mažą židinio nuotolio vertę, dažniausiai apie 10mm iki 35mm (kai kalbame apie APS-C jutiklio dydį), bet tai gali skirtis priklausomai nuo fotoaparato tipo. Pagrindinė plačiakampio objektyvo ypatybė - tai galimybė užfiksuoti platų vaizdo plotą nuo vienos šoninės puses iki kitos šoninės pusės. Tai ypač tinka peizažo, interjero, architektūros, ir pan. fotografavimui, kai norite užfiksuoti daug detalių bei erdves.

2) TELEOBJEKTYVAI yra fotoaparato objektyvai, pasižymintys dideliu židinio nuotolio diapazonu ir leidžiantys fotografuoti objektus, esančius toli nuo fotografavimo vietos, be fizinio artinimo. Teleobjektyvai turi didesnį židinio nuotolio diapazoną nei standartiniai arba plačiakampiai objektyvai, dažnai pradedant nuo apie 70mm židinio nuotolio (kai kalbame apie pilno kadro fotoaparatus) ir didėja iki 300mm, 400mm ar net 600mm ir daugiau.

3) PORTRETINIAI OBJEKTYVAI paprastai yra teleobjektyvai su kuo atviresne diafragma. Teleobjektyvo židinio nuotolis suteikia portretams estetiškas proporcijas (plačiakampiai jas kaip tik iškraipo), o atvira diafragma padeda geriau sulieti foną už fotografuojamo subjekto. Kintamas ar fiksuotas židinio nuotolis - nesvarbu, bet atviromis diafragmomis dažniau pasižymi būtent „fiksai“.

4) VIDUTINIO ŽIDINIO NUOTOLIO OBJEKTYVAI yra objektyvi, kurie pasižymi židinio nuotolio diapazonu, esančiu vidutinėje srityje tarp plačiakampio ir tele objektyvų. Šie objektyvai yra įvairių židinio nuotolio diapazono variantų, tačiau dažniausiai jie turi apie nuo 35mm iki 85mm židinio nuotolį (kai kalbama apie pilno kadro fotoaparatus).PAGRINDINIAI OBJEKTYVŲ PARAMETRAI (JUTIKLIUI APS-C):

 • Židinio nuotolis, kuris yra skaičiuojamas milimetrais (mm):

apie 12-18mm objektyvai tinka peizažams ir architektūrai
apie 18-50mm objektyvai tinka reportažams
apie 30-50mm objektyvai tinka portretams fotografuoti
apie 100-300mm (ir daugiau) tinka „fotomedžioklei“

Zoom'ai - tai keičiamo židinio nuotolio objektyvai, o fiksai - nekeičiamo židinio nuotolio objektyvai.

 • Diafragma, kuri rodo objektyvo šviesos pralaidumą

Diafragma žymima įvairiai: pavyzdžiui f/4 arba F4 arba 1:4
f/1.4 ... f/2.8 objektyvai vadinami „šviesiais“. Jie gerai praleidžia šviesą, „išplauna“ foną. Nors 100-300mm objektyvų f/4 diafragma laikoma labai šviesi ir „plaunanti“.

 • Minimalus fokusavimo atstumas arba maksimalus didinimas

Šis parametras aktualus makro fotografijoje. Atstumas turi būti mažesnis nei 35 cm, o mako didinimas: 1:1.

 • Objektyvo jungtis

Canon, Nikon, Sony, Pentax, gamina objektyvus tik savo fotoaparatams. O Tamron, Sigma, Tokina ir kiti nepriklausomi gamintojai gamina įvairiems fotoaparatams skirtus objektyvus (priklauso nuo jungties).
 


Paprastai pirmas veidrodinis fotoaparatas perkamas su 18-55mm arba 18-105mm objektyvu. Tai yra gana universalus bet pigus objektyvas. Norint fotografuoti gražius portretus reikia nusipirkti šviesų 30-50mm portretinį objektyvą. Toks objektyvas turi fiksuotą židinio nuotolį - jis nesireguliuoja.

Veidrodinių fotoaparatų objektyvai yra naudingi profesionaliems fotografams ir mėgėjams, siekiantiems gauti aukščiausios kokybės nuotraukas ir paįvairinti kūrybinius projektus. Šie objektyvai suteikia galimybę eksperimentuoti su perspektyva, fokusavimu, kompozicija, kad būtų pasiekta įspūdingų vizualinių rezultatų.