+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Vidutinio formato fotoaparatai

Vidutinio formato („medium format“) - tai kameros ir fotoaparatai kuriuose yra imontuotas didesnis nei „full frame“ sensorius arba matrica. „Full frame“ yra 24 mm × 36 mm (0.94 in × 1.42 in) dydžio, o tai atitinka standartinį foto juostelės (135 dydžio) dydį. Visi didesni, tiek analoginės fotojuostos, tiek elektroninės matricos (sensoriaus) dydžiai yra traktuojami kaip „large format photography“. Didelio arba „Medium format“ fotoaparatų matricos būna: Phase One's P65+ digital back with Dalsa's 53.9 mm × 40.4 mm (2.12 in ×1.59 in), Leica's "S-System" DSLR with a 45 mm × 30 mm (1.8 in × 1.2 in), Hasselblad X1D, a 50MP medium-format mirrorless camera, with a 44 mm × 33 mm (1.7 in × 1.3 in) CMOS sensor. Fujifilm GFX 50S medium format, mirrorless entry into the market, with a 43.8 mm × 32.9 mm (1.72 in × 1.30 in) CMOS.

 

Rodoma: 7 7
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 1 puslapių
  2. 1
  3. 7 7 prekių

Šiandieniniame otografijos pasaulyje terminas VIDUTINIO FORMATO FOTOAPARATAI tapo kiek dviprasmiškas po skaitmeninių fotoaparatų atsiradimo. Ankstesniai laikais, kai fotografijos pasaulyje karaliavo juosta, buvo daug įvairių juostelių formatų, suderinamų su įvairiais analoginiais fotoaparatais, įskaitant vidutinį formatą ir populiarųjį 135 juostos kadrą (36x24 mm), kuris skaitmeniniuose veidrodiniuose fotoaparatuose ir sisteminiuose fotoaparatuose paprastai vadinamas "viso kadro" formatu. Vis dėlto šiais laikais fotoaparatų formatų įvairovė daugiausiai apsiriboja dvejopu "APS-C" jutikliu ir pilno kadro formatu, kurie yra dažniausiai (jei ne vieninteliai) naudojami skaitmeniniuose fotoaparatuose.

 

GALIMYBĖ PASIEKTI NEPAKARTOJAMĄ VAIZDO KOKYBĘ

Nepaisant to, kad šie du anksčiau minėti formatų tipai įgijo didelį populiarumą, vidutinio formato naudojimas niekada nesibaigė. Iš tikrųjų, dėl galimybės pasiekti nepakartojamą vaizdo kokybę, vidutinio formato fotoaparatai vis dar išlieka pageidaujami komercinėje fotografijoje. Pastaraisiais metais vidutinio formato fotografijos populiarumas išaugo dėl grįžimo prie juostos ir dėl garsūs prekių ženklai, tokiuose kaip "Fujifilm," "Leica" ir "Hasselblad," kurie pristatė savo skaitmeninius vidutinio formato fotoaparatus.

 

KAS GI TAS VIDUTINIS FORMATAS?

Vidutinio formato fotoaparatu vadinamas bet kokio formato fotoaparatas, kuriame yra naudojama 120 formato juostelė arba skaitmeninis vaizdo jutiklis, kurias imituoja šį dydį. Šiuo formatu fiksuojami vaizdai, kurie yra šiek tiek mažesni už didelio formato juostelės dydį (102x127 mm). Tačiau šie vaidai yra daug didesni už tuos, kurie užfiksuojami naudojant viso kadro jutiklius arba 135 juostelę. Standartinio vidutinio formato dydžio nėra ir jis skiriasi priklausomai nuo gamintojo.
 

Vidutinio formato fotoaparatai išsiskiria tuo, kad su jais galima užfiksuoti ypatingai aukštos kokybės vaizdus ir atkurti spalvas beveik nepriekaištingai. Todėl šie fotoaparatai dažnai naudojami mados ir reklamos fotografijoje. Reklamai, kuriai reikia išskirtinio kokybiško ir išsamiai detalaus vaizdo, vidutinio formato fotoaparatai yra nepaprastai naudingi. Dėl šios priežasties daugumoje žurnalų viršelių fotosesijų būtent šio tipo fotoaparatai yra įprasti.

Taip pat galite pamatyti kitų pavyzdžių vidutinio formato nuotraukas tarp gerai žinomų mados fotografų, tokių kaip Terry O'Neil ir Davidas Bailey. Šie kūrėjai buvo gerai žinomi mados fotografijos pasaulyje septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje. Paskelbta, kad abu jie mados nuotraukoms kūrybiškai naudojo "Hasselblad" vidutinio formato fotoaparatą.

 

KUO SKIRIASI VIDUTINIO FORMATO IR VISO KADRO FOTOAPARATAS?

Svarbiausias palyginimas tarp vidutinio formato ir viso kadro fotoaparatų prasideda nuo jutiklio dydžio. Viso kadro fotoaparate naudojama 35 mm juostelė (arba ją imituoja 36x24 mm jutiklis), o vidutinio formato fotoaparato jutiklis yra didesnis nei 36 mm ir mažesnis nei 100x130 mm (didelio formato jutiklio dydis). Jutiklio dydžio skirtumas lemia vaizdo kokybės, svorio skirtumus. Vidutinio formato fotoaparatas garantuoja geresnę vaizdo kokybę, detalumą, spalvų tikslumą. Paminėtina tai, akd vidutinio formato fotoaparatas nėra skirtas filmuoti arba fotografuoti serijomis, bet jis turi vidinį užraktą ir jo nereikia sinchronizuoti su blykste. Taigi, vidutinio formato fotoaparatą galite naudoti fotografuodami dideliu greičiu.

 

VIDUTINIO FORMATO FOTOAPARATO SISTEMOS YPATYBĖS:

  • Aukštesnės kokybės vaizdai. Dėl didesnio vaizdo ploto vidutinio formato fotoaparatuose galima sukurti apie 70 % didesnes ir gerenės raiškos nuotraukas, palyginti su nuotraukomis, kurios užfiksuotos viso kadro fotoaparatais. Mažesnis lauko gylis: ne veltui portretų ir vestuvių fotografai nuo 7-ojo iki 10-ojo dešimtmečio naudojo vidutinio formato fotoaparatus. Yra kažkas stebuklingo, ką galima išgauti dėl mažesnio ryškumo ir gylio, todėl jie yra natūralus pasirinkimas portretams. Apkarpymas: kai kurie formatai, ypač 6×7, žurnalams tinka daug geriau nei 35 mm.
  • Platesnis matymo laukas. Vidutinio formato fotoaparatai pasižymi unikalia galimybe sujungti plačiakampio ir ilgo objektyvo funkcijas viename įrenginyje. Tai leidžia išgauti platesnį matymo lauką, tačiau taip pat gaunamas fono suspaudimas ir nedidelis lauko gylis, kuris būdingas ilgo židinio nuotolio objektyvui.
  • Išskirtinė išvaizda ir pojūtis. Net ir peržiūrint vidutinio formato nuotraukas internete, akivaizdžiai matoma jo firminė "išvaizda". Dėl nuostabių spalvų, mažo lauko gylio ir suvokimo iškraipymų, kuriuos paprastai matome iš šiuolaikinių fotoaparatų, niekas nėra taip gražu ir tikroviška kaip vidutinio formato vaizdai. Gautas vaizdas visada suteikia natūralesnį vaizdą, panašų į savybes ir dinaminį diapazoną to, ką matome realiame gyvenime.
  • Itin didelis universalumas. Kai galite laisvai naudoti keičiamus fotoaparato komponentus, galite pritaikyti fotoaparatą pagal savo konkrečius fotografavimo poreikius. Tai taip pat suteikia galimybę pereiti nuo juostinio prie skaitmeninio fotoaparato (ir atvirkščiai). Galite kantriai praktikuoti juostinės fotografijos meną.
  • Didesnis vaizdo jutiklis. Vidutinio formato fotoaparatuose esantys padidinti vaizdo jutikliai yra daug didesni už 35 mm viso kadro jutiklį, esantį daugumoje aukštos klasės DSLR fotoaparatų ir veidrodinių fotoaparatų. Skaitmeniniuose fotoaparatuose vidutinio formato jutiklio dydis paprastai svyruoja nuo maždaug 43,8 × 32,9 mm iki 53,7 × 40,2 mm. Dėl didesnių vaizdo jutiklių paprastai gaunami daug didesnės skiriamosios gebos vaizdai.
  • Sunkus ir stambus korpusas. Vidutinio formato fotoaparatai tradiciškai yra didesni ir sunkesni už daugumą fotoaparatų, nes turi didelius jutiklius. Laimei, vis daugiau fotoaparatų gamintojų siūlo lengvesnius ir kompaktiškesnius fotoaparatų korpusus (sisteminiųfotoaparatų pavidalu), turinčius tokias pačias vidutinio formato fotografavimo galimybes, pavyzdžiui, "Fujifilm GFX 50R", populiarų fotoaparatą, kuris taip pat suderinamas su "Capture One".
  • Platus dydžių asortimentas. Dėl skirtingų vidutinio formato juostelės dydžių ir galimybės keisti juostelės nugarėles fotografai, turintys vidutinio formato juostinį fotoaparatą, gali naudoti skirtingus kadrų dydžius ir kraštinių santykius, kad vaizdai būtų įvairesni. Tą patį galima pasakyti ir apie vidutinio formato skaitmeninius fotoaparatus, nors jutiklio tiesiog pakeisti negalite - tiesiog turite laisvę rinktis iš įvairių galimų modelių ir pasirinkti fotoaparatą su konkrečius poreikius atitinkančiu jutiklio dydžiu.