+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Momentiniai fotoaparatai

Momentiniai fotoaparatai - tai fotoaparatai, kurie įkūnija fotografijos magiją. Paspaudus fotografavimo mygtuką, galite užfiksuoti pasaulį ir pamatyti rezultatus vos per kelias sekundes. Momentinių fotoaparatų fotoplokštelės būna įvairių dydžių, todėl turėsite pasirinkti pagal konkretų modelį tinkamą formatą: mini (62 mm x 46 mm), wide (62 mm x 99 mm), square (62 mm x 62 mm). Populiariausi momentinių fotoaparatų gamintojai yra Kodak, Polaroid, Fujifilm. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti momentinį fotoaparatą pagal kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.

Rodoma: 24 101
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
 1. 1 iš 5 puslapių
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. ...
 6. 5
 7. 24 101 prekių
 8. Toliau

Analoginio tipo fotoaparatai su mechanizmu momentinės nuotraukos atidavimui, angliškai vadinami „self-developing film“. Polaroid buvo pirmieji, kurie pradėjo gaminti tokio tipo fotoaparatus. Dabartiniais laikais populiariausi yra Instax pagaminti Fujifilm fotoaparatai. Momentinių fotoaparatų lapelių formatai yra šie: 46 mm × 62 mm, vadinami Mini, 99 mm × 62 mm, vadinami Wide, 62 mm × 62 mm, vadinami Square. Polaroid 600 formatas yra 10,8 x 8,8 cm. Keletas kitų gamintojų – Lomography, Leica – taip pat gamina momentinius fotoaparatus.

 

MOMENTINIS FOTOAPARATAS - tai fotoaparatas, kuris fotografuoja ir spausdina nuotrauką viename savarankiškame įrenginyje. Fotoplokštelė leidžia gauti vaizdus praėjus kelioms sekundėms po to, kai nufotografuojate. Joje yra cheminės medžiagos, kurių reikia vaizdui išryškinti, kai jį nufotografuojate.

Momentiniai fotoaparatai populiarūs dėl jų greitumo ir unikalaus, klasikinio galutinės nuotraukos efekto. Kiekviena nuotrauka pasižymi ikonišką išvaizda.

 

MOMENTINIŲ FOTOAPARATŲ YPATYBĖS:

 • "Selfie" veidrodis. Nors momentiniuose fotoaparatuose paprastai nėra atlenkiamo ekrano, skirto asmenukėms, daugelyje jų šalia objektyvo yra labai mažas veidrodėlis. Jį galima naudoti, kad fotografuodami asmenukę apytikriai teisingai įsitaisytumėte kadre. Jeigu planuojate fotografuoti asmenukes su savo momentiniu fotoaparatu, galite rinktis modelį su šia funkcija.
 • Nuotraukų dydis. Momentinių fotoaparatų fotoplokštelės būna įvairių dydžių, todėl turėsite pasirinkti jums labiausiai tinkantį formatą. Tai lems, kokį fotoaparatą įsigysite, nes kiekvienas momentinis fotoaparatas paprastai gali spausdinti tik vieno dydžio fotoplokšteles.
 • Užrakto greitis. Daugelyje pagrindinių momentinių fotoaparatų yra fiksuotas 1/60 sek. užrakto greitis. Tai yra universalus užrakto greitis, kuris sumažina neryškumą ir kartu stengiasi kaip galima geriau išnaudoti šviesos surinkimo potencialą, kad vaizdai būtų švarūs. Tačiau kai kuriuose aukštesnės klasės momentiniuose fotoaparatuose galima pasirinkti platesnį užrakto greičio diapazoną, kuris pažengusiems fotografams gali būti naudingas įvairiose situacijose.
 • Automatinis laikmatis. Naudodami automatinį laikmatį galite pasirinkti atgalinio skaičiavimo trukmę, atsistoti priešais fotoaparatą ir fotoaparatas automatiškai išsijungs, kai bus pasiektas nustatytas laikas. Ši funkcija tampa labai populiari ir yra puikus būdas užfiksuoti didesnių grupių nuotraukas.
 • "Bluetooth" - galimybė prijungti momentinį fotoaparatą prie kompiuterio naudojant "Bluetooth" leidžia turėti atsarginę mėgstamų nuotraukų kopiją. Norint gauti didesnes nuotraukas, jas galima automatiškai nusiųsti į "Bluetooth" spausdintuvą. "Bluetooth" taip pat leidžia greitai perkelti nuotraukas į didesnį įrenginį, kad galėtumėte jas redaguoti.
 • Įvairūs režimai. Fotografai vertina universalumą, todėl galbūt norėsite fotoaparatu nufotografuoti platesnio kampo nuotrauką arba asmenukę. Esama momentinių fotoaparatų su skirtingais režimais, kuriuos galite nustatyti, kad pakeistumėte fokusavimą, įskaitant asmenukės režimą, kraštovaizdžio režimą, makroaplinkos režimą ir "Hi-Key" režimą. Ne visi momentiniai fotoaparatai turi šiuos režimus, todėl ištirkite jus dominantį modelį, kad įsitikintumėte, jog jis turi jums svarbias funkcijas.


Kai kuriais pažangesniais momentiniais fotoaparatais, pavyzdžiui, "Fujifilm Instax LiPlay", iš tikrųjų galima daryti skaitmenines nuotraukas. Tai leidžia nuotraukoms taikyti filtrus ir rėmelius, peržiūrėti nuotraukas prieš pasirenkant, kurias spausdinti, ar net jas perspausdinti.

Momentinių fotoaparatų būna įvairių dydžių - nuo mažyčių iki sunkesnių modelių. Nuo šio dydžio priklausys, ar fotoaparatas bus nešiojamas, kai jį reikės nešiotis su savimi arba susikrauti ir išvykti. Be to, atsižvelkite į visas dalis, dėl kurių gali būti sunkiau jį nešiotis, pavyzdžiui, ištraukiamąją blykstę.

 

SKIRTINGI FOTOPLOKŠTELIŲ FORMATAI, PRIKLAUSANTYS NUO MOMENTINIO FOTOAPARATO TIPO:

 • Mini (62 mm x 46 mm) - mini yra labiausiai paplitęs dydis, todėl nuotraukos yra maždaug kreditinės kortelės dydžio. Fujifilm Instax Mini 11 ir Instax LiPlay yra vieni iš fotoaparatų, kuriuose naudojamos šio dydžio fotoplokštelės.
 • Kvadratinis arba kitaip - square (62 mm x 62 mm) formatas - šios nuotraukos atspausdinamos tobulu kvadratu, kaip ir senuose momentiniuose fotoaparatuose. Jos suteikia akimirksnio nostalgijos pojūtį, tačiau jas gali būti šiek tiek sunkiau išcentruoti ir įrėminti kiekvieną nuotrauką.
 • Platus arba kitaip - wide (62 mm x 99 mm) formatas - plataus tipo fotoplokštelės tinka fotografams, kurie savo momentiniais fotoaparatais nori fiksuoti daugiau panoraminių nuotraukų. Jos yra apytiksliai dvigubai platesnės už mini fotoplokšteles, išlaikant tą patį aukštį. Pavyzdžiui, Fujifilm Instax WIDE 300 fotoaparate naudojamos tokio dydžio fotoplokštelės.