+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Juostiniai fotoaparatai

Fotoaparatas.lt siūlo analoginius arba juostinius fotoaparatus. 21 amžiuje tai dažniausiai 35 mm. Vienkartiniai juostiniai fotoaparatai – juose jau yra negatyvinė 35mm (135 formatas) juostelė, kurią išryškinus laboratorijoje galite pasigaminti įvairaus dydžio nuotraukas. Lomography gamina ir kito formato analoginius arba juostinius fotoaparatus. Dažniausiai tai yra vidutinio formato arba 120 mm juostelės formato. Jų plotis yra vienodas – 6 cm, bet nuo fotoaparato priklauso ilgis  – 6×4.5, 6×6, 6×7, 6×9 bei panoraminis 6×17cm. Šiek tiek retesnis formatas – platus formatas. Plataus formato fotoaparatai naudoja dideles juostas / negatyvus, matuojamus coliais 4×5 colio, 8×10 colio. Ilford gamina tokias kasetes.

 

Rodoma: 24 102
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
 1. 1 iš 5 puslapių
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. ...
 6. 5
 7. 24 102 prekių
 8. Toliau

JUOSTINIAI FOTOAPARTAI yra fotoaparatai, naudojantys fotojuostelę. Paprastai fotojuostelė būna plastikinė, padengtą šviesai jautria emulsija; ši emulsija, veikiama šviesos, suformuoja latentinį vaizdą. Vėliau juostelė yra apdorojama cheminiu procesu, kuris vadinamas juostos ryškinimu, kad būtų gauti matomi vaizdai. Vaizdams fiksuoti paprastai naudojama 35 mm formato juostelė.

 

JUOSTINIAI FOTOAPARATAI – POPULIARŪS IR MĖGSTAMI

Net ir XXI amžiuje analoginiai juostiniai fotoaparatai tebėra populiari ir mėgstama fotografavimo priemonė. Juostelė vėl populiarėja ir tarp profesionalų, ir tarp mėgėjų - net ir įvairių elektroninių prietaisų apsėsti XXI amžiaus gyventojai atsisako išmaniųjų telefonų ir skaitmeninių fotoaparatų, kad įsigytų senovinius juostinius fotoaparatus.

Norint kontroliuoti šviesos kiekį, fotoaparatas naudoja užraktą, kuriuo kontroliuojama ekspozicijos trukmė. Kitas veiksnys, kuris turi įtakos juostelės ekspozicijai, yra ISO reitingas arba skaičius. Skaitmeninėje fotografijoje ISO skaičių kontroliuoja fotoaparatas, o juostinėje fotografijoje ISO skaičių kontroliuoja juostelė. Kiekvienas juostos ritinėlis turi integruotą ISO vertę, kurią reikia nustatyti prieš fotografuojant.

Juostiniai fotoaparatai yra populiarūs tarp rimtų fotografų, kuriems labiau patinka juostelės detalumas, spalvų tikslumas, ekspozicijos laisvė. Dėl to ir didesnio natūralaus sodrumo fotografai gali pasiekti puikių rezultatų ir jiems nereikia valandų valandas redaguoti savo darbų. Dažniausiai naudojami 35 mm, vidutinio formato ir didelio formato fotoaparatai.

 

3 PAGRINDINIAI JUOSTELIŲ DYDŽIAI:

 • 35 mm juostelės, dar žinomos kaip 135. Jų negatyvo dydis yra 36 x 24 milimetrai, šias juosteles galima įsigyti 24 ir 36 kadrų.
 • 120 ir 220 vidutinio formato juostelės. Jų plotis yra 60 milimetrų. Priklausomai nuo fotoaparato kraštinių santykio, turint vieną ritinį galima nufotografuoti nuo 10 iki 30 nuotraukų.
 • Didelio formato juostos. Jas dažniausiai galima įsigyti 107 x 127 mm dydžio lakštais.


Smulkiagrūdėmis 35 mm juostelėmis užfiksuotų nuotraukų raiška yra panaši į nuotraukų, kurios yra nufotografuotos pusiau profesionaliais veidrodiniais fotoaparatais. Vidutinio ir didelio formato fotoaparatais padarytos nuotraukos yra detalesnės, gerai padidinamos, tačiau nepasižymi pastebimu grūdėtumu.