+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Ryškalai

Foto chemija, dabar kalbame apie ryškalus, yra milteliai, kuriuos pirmiausia praskiedžiate, kad paruoštumėte pradinį tirpalą. Norėdami paruošti mišinį, mažesnio maišelio turinį ištirpinkite 800 ml šilto, maždaug 50°C vandens. Maišykite, kol milteliai ištirps. Tada toliau maišykite, palaipsniui pildami didesnio maišelio turinį. Toliau maišykite, kol milteliai nebetirps. Įpilkite 200 ml vandens, kad gautumėte 1 litrą tirpalo. Leiskite jam atvėsti iki kambario temperatūros, tada jis bus paruoštas naudoti. Laikyti sandariai uždarytame buteliuke, kol reikės naudoti. Norėdami ryškinti popierių, pradinį tirpalą naudokite neskiestą. Fotografai ir mūsų fotografų bendruomenė siūlo naudoti „Foma“, „lford“, „Kodak“  chemiją.

Rodoma: 24 44
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 2 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 24 44 prekių
  5. Toliau

Ryškalai fotografijoje yra esminis elementas, kurį fotografai naudoja siekdami išsakyti savo kūrybinį viziją ir pridėti unikalių savybių vaizdams. Šie cheminiai mišiniai, dažnai vadinami "developers", yra svarbi dalis tradicinės fotografijos proceso.

 

KAIP NAUDOTI RYŠKALUS?

Ryškalai - tai milteliai, kuriuos pirmiausia reikia praskiesti, kad būtų paruoštas pradinis tirpalas. Norint paruošti mišinį, mažesnio maišelio turinį reikia ištirpinti 800 ml šilto, maždaug 50°C vandens. Tada maišoma, kol milteliai ištirps. Toliau maišoma palaipsniui pilant didesnio maišelio turinį. Toliau dar maišoma, kol milteliai nebetirps. Tada pilama 200 ml vandens, kad būtų gautas 1 litras tirpalo. Šiam tirpalui reikia leisti atvėsti iki kambario temperatūros, tada jis bus paruoštas naudoti. Tirpalą reikia laikyti sandariai uždarytame buteliuke iki kol jį reikės panaudoti. Jeigu norite ryškinti popierių, pradinį tirpalą naudokite neskiestą. Siūloma naudoti „Foma“, „lford“, „Kodak“ chemiją.

Svarbu įsidėmėti, kad ryškalų pradinis mišinys turi būti tinkamai paruoštas. Jis dažnai yra milteliai, kuriuos reikia praskiesti šiltu vandeniu. Priklausomai nuo gamintojo, skaičiavimų ir pageidavimų, pradinį tirpalą galima praskiesti skirtingais santykiais. Mišinį reikia kruopščiai maišyti ir palikti atvėsti iki kambario temperatūros, kad būtų pasiektas optimalus efektas. Ryškalus taip pat svarbu laikyti sandariai uždarytuose indeliuose, kad išlaikytų savo savybes.

 

FOMA, ILFORD, KODAK - PATIKIMI RYŠKALŲ GAMINTOJAI

Foma: Foma ryškalai yra žinomi dėl savo kokybės; platus spektras leidžia fotografams pasirinkti mišinį pagal savo poreikius.

Ilford: Ilford ryškalai yra vertinami dėl savo kontrasto ir gebėjimo suteikti ryškius, aiškius vaizdus. Ilford mišiniai dažnai pasirenkami tradicinėms juostelėms.

Kodak: Kodak ryškalai yra daugiasluoksniai ir pritaikyti modernioms technologijoms. Jie suteikia galimybę fotografams sukurti įvairaus stiliaus vaizdus.

 

RYŠKALŲ TECHNINĖS SAVYBĖS IR KŪRYBINIS PRITAIKYMAS

Tirpalo temperatūra: Ryškalai dažnai geriausiai veikia tam tikroje temperatūroje, todėl svarbu atidžiai laikytis nurodymų.

Veikimo laikas: Skirtingi ryškalai turi skirtingus veikimo laikus, nustatomus pagal pageidaujamą rezultatą. Fotografai eksperimentuoja su šiais laikais siekdami išgauti unikalią nuotrauką.

Eksperimentavimas: Ryškalai suteikia fotografams galimybę eksperimentuoti su tonais, kontrastu ir kitais vaizdo elementais, sukurdami unikalų meninį atvaizdą.

 

Ryškalai fotografijoje yra įrankis, kuris suteikia menininkams techninį pagrindą kurti išraiškingus ir ypatingus vaizdus. Kiekvieno gamintojo mišinys turi savo unikalias savybes, leidžiančias fotografams pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jų kūrybinius tikslus.