+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Monokliai

Gamtos stebėjimas, ypač paukščių stebėjimas – vienas populiariausių hobių Lietuvoje. Monoklis yra optinis įrenginys skirtas stebėti dangaus, gamtos, karinius objektus. Monokliai naudojami laivyboje, kariniuose reikaluose ir, daugiausia, gamtos stebėjimui . Monokliai skiriasi savo artinimo galimybėmis, lęšių kokybe, papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip apsauga nuo rasojimo. Fotoaparatas.lt kolektyvas siūlo šiuos gamintojus: Celestron, Vanguard, Kowa, Nikon, Canon.

Rodoma: 24 154
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 7 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 7
  7. 24 154 prekių
  8. Toliau

Monoklis yra optinis prietaisas, naudojamas objektų stebėjimui vieno lęšio pagalba. Šis įrankis yra plačiai naudojamas įvairiose srityse, tačiau ypač populiarus gamtos stebėjimo hobiuose, tokiuose kaip paukščių stebėjimas. Monokliai gali būti nepakeičiama priemonė gamtos tyrinėtojams, ornitologams, laivybininkams ir daugeliui kitų entuziastų, norinčių iš arti apžiūrėti nutolusius objektus.


ĮVAIRIOS ARTINIMO GALIMYBĖS

Monokliai gali turėti fiksuotą arba kintamą artinimo galimybę, priklausomai nuo jų paskirties. Artinimas gali būti išreikštas skaitiniu santykiu (pavyzdžiui, 8x42), kuris nurodo, kiek kartų vaizdas yra artinamas palyginti su neartinta akimirka.

 

AUKŠTOS KOKYBĖS LĘŠIAI

Aukštos kokybės lęšių naudojimas lemia aiškų vaizdą, mažesnį kreivumą ir mažesnį iškraipymą periferijoje. Optiškai valdomi monokliai gali pasiūlyti aukštos kokybės vaizdą net ir prastomis apšvietimo sąlygomis.

 

MONOKLIAI GALI TURĖTI SPECIALIŲ FUNKCIJŲ

Kai kurie monokliai turi specialių funkcijų, tokių kaip apsauga nuo rasojimo arba vandens, apšvietimo taikikliai, galimybė pritaisyti fotoaparato priedus arba statybinius laikiklius. Šios funkcijos gali praturtinti naudojimo patirtį ir pritaikyti monoklį skirtingoms situacijoms.

 

ORNITOLOGINIAI IR KARIUOMINIAI MONOKLIAI

Monokliai gali skirtis pagal paskirtį. Ornitolginiai monokliai dažniausiai turi didesnį artinimo laipsnį ir yra optimizuoti paukščių stebėjimui. Kariuominiai monokliai gali būti sukurti specifinėms karo operacijoms ir turi atitinkamą kamufliažą arba specialias funkcijas.

 
Rinkoje yra daug patikimų monoklių gamintojų. Įmonės, tokios kaip Celestron, Vanguard, Kowa, Nikon, Canon, yra žinomos dėl savo aukštos kokybės optikos ir inovatyvių sprendimų, leidžiančių stebėtojams gauti aukštos kokybės vaizdus.
 

Monokliai yra ne tik prabangūs įrankiai stebėjimui, bet ir išskirtinė priemonė tyrinėti natūralią aplinką, įvairias gamtos formacijas ir atskirus objektus. Dėl jų patogumo, mobilumo ir įvairių funkcijų monokliai neretai tampa  nepakeičiama priemone entuziastams, mėgstantiems tyrinėti ir stebėti pasaulį.