+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Teleskopai

Astronomija ir mokslas yra daugelio žmonių hobis. Dangaus kūnų ir reiškinių stebėjimas pasirinktoje dangaus skliauto dalyje yra įdomus užsiėmimas. Fotoaparatas.lt komanda rekomenduoja pasirinkti tinkamą įrangą už žemą kainą. Teleskopai skirstomi į šias kategorijas: reflektorinis teleskopas, refraktorinis teleskopas, katadioptrinis teleskopas. Siūlome už patrauklią kainą rinktis gamintojus: BRESSER, Celestron, Opticon, SkyWatcher.

 

Rodoma: 24 85
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 4 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 24 85 prekių
  7. Toliau

TELESKOPAS: PAŽINTIS SU KOSMOSU IŠ ARTI

Teleskopas, nuostabus optinis prietaisas, padedantis tyrinėti kosmosą, yra neįkainojamas įrankis astronomams ir paprastiems dangaus tyrinėtojams. Būtent šis įspūdingas prietaisas leidžia pasinerti į paslaptingą kosmosą ir išvysti toli nuo žemės esančius kartais artimesnius, kartais tolimus dangaus kūnus.


REFLEKTORINIAI, REFRAKTORINIAI IR KATADIOPTRINIAI TELESKOPAI

Teleskopai skirstomi į kelias pagrindines kategorijas: reflektorinius, refraktorinius ir katadioptrinius teleskopus. Kiekvienas tipas turi savo privalumų ir ypatybių.

1) REFLEKTORINIS teleskopas yra optinis prietaisas, kuris naudoja veidrodį kaip pagrindinį fokusavimo elementą. Pagrindinė jo ypatybė yra tai, kad veidrodžio forma leidžia sureguliuoti gautą šviesą, perduodant ją į akių tašką, kur formuojamas vaizdas. Šio tipo teleskopai pasižymi dideliu objektyvų skersmeniu ir gali efektyviai stebėti ryškias dangaus kūnų detales. Veidrodžio veikimo principas yra pagrįstas faktu, kad šviesa atsispindi nuo konkavinio veidrodžio paviršiaus. Tai suteikia reflektoriniam teleskopui pranašumą stebint tam tikrus objektus, tokius kaip žvaigždynai, galaktikos arba miglos. Objektai stebimi per reflektorinį teleskopą tampa ryškesni ir detaliau matomi. Tai efektyvus įrankis astronomams ir astronomijos entuziastams, leidžiantis tyrinėti dangų su didesniu kontrastu ir aiškumu.

2) REFRAKTORINIS teleskopas yra optinis prietaisas, naudojantis lęšius kaip pagrindinį fokusavimo elementą. Pagrindinė jo ypatybė yra tai, kad šviesa perduodama per lęšius, kurie sulenkia ir sutelkia šviesos spindulius, kad sukurtų vaizdą. Šis teleskopas pasižymi paprasta konstrukcija ir daugeliu atvejų yra lengvas ir nebrangus. Refraktoriniai teleskopai yra gerai žinomi dėl savo aukšto kontrasto ir aiškumo, ypač stebint ryškias žvaigždes ir planetas. Šie teleskopai pasižymi mažu priežiūros poreikiu, jie tinka stebėjimo pradžiamoksliui. Didžiausias refraktorinių teleskopų pranašumas yra jų kokybiška optinė konstrukcija, kuri leidžia gauti puikų vaizdą.

3) KATADIOPTRINIS teleskopas yra optinis prietaisas, kurio konstrukcijoje derinami tiek lęšiai, tiek veidrodžiai. Šis teleskopas yra ypatingas dėl savo sudėtingos, bet labai efektyvios optinės sistemos. Jis naudoja tiek lęšius, tiek veidrodžius, kad sumažintų tam tikras problemas, susijusias su chromatine aberacija ir koma, kurios gali būti būdingos kitems teleskopų tipams. Šie teleskopai yra žinomi dėl savo universalumo, nes jie gali būti naudojami tiek astronomijoje, tiek žemės stebėjimui.Katadioptriniai teleskopai dažnai yra populiarus pasirinkimas tarp astronomų, fotografų arba stebėtojų, kurie nori gauti aukštos kokybės vaizdą be didelių ir sudėtingų teleskopų.

 

DIDINIMO GALIA IR OBJEKTYVŲ SKERSMUO - SVARBIOS YPATYBĖS

Didinimo galia ir objektyvų skersmuo yra dvi pagrindinės specifikacijos, į kurias atkreipiamas dėmesys renkantis teleskopą. Didinimo galia parodo, kiek kartų teleskopas padidina stebimą objektą. Kai kurie teleskopai turi pažangias funkcijas, pavyzdžiui, automatinį stebėjimą, GPS, kuri leidžia automatizuoti stebėjimą, ir specialius prietaisus, leidžiančius fotografuoti stebimus objektus.

   
 

KAIP PANAUDOTI TELESKOPĄ FOTOGRAFIJOJE IR VIDEOGRAFIJOJE?

Teleskopai gali būti naudojami fotografuojant astronomines nuotraukas arba kuriant timelapse vaizdus. Jie leidžia užfiksuoti žvaigždynus, planetas ir kitus dangaus kūnus iš arti. Dauguma šiuolaikinių teleskopų turi galimybę prijungti fotoaparatą arba kamerą, taip leidžiant stebėti objektą ir tuo pačiu metu užfiksuoti jį įvairiomis priemonėmis. Fotografai ir videografai gali naudoti teleskopą kaip vertingą įrankį astronominių ekspedicijų metu, stebint ir filmuojant reiškinius tokius kaip  ar meteorų lietus.

 

Teleskopai suteikia galimybę stebėti kosmoso grožį iš arti. Nuo stebėjimo astronomijos mėgėjams iki mokslininkų, teleskopai yra neįkainojamas įrankis, suteikiantis galimybę tyrinėti tolimus pasaulius, kurie kitaip būtų nepastebimi. Įsigiję kokybišką teleskopą iš gamintojų tokių kaip BRESSER, Celestron, Opticon ar SkyWatcher, jūs žengsite į kosminę kelionę tiesiai iš savo kiemo.