+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Fotopopierius

Fotopopierius – tai popierius, padengtas šviesai jautria chemine formule, pavyzdžiui, fotojuostos, naudojamas fotografijos spaudiniams gaminti. Kai fotografijos popierius yra veikiamas šviesos, jis užfiksuoja latentinį vaizdą, kuris vėliau sukuriamas, kad susidarytų matomas vaizdas; Daugumoje popierių vaizdo tankis iš ekspozicijos gali būti pakankamas, kad nereikėtų tolesnio tobulinimo, išskyrus fiksavimą ir išvalymą, nors dažniausiai yra ir latentinė ekspozicija. Šviesai jautrus popieriaus sluoksnis vadinamas emulsija. Labiausiai paplitusi chemija buvo pagrįsta sidabro halogenidu (šio puslapio akcentas), tačiau buvo naudojamos ir kitos alternatyvos. Spaudos vaizdas tradiciškai sukuriamas tarp šviesos šaltinio ir popieriaus įdedant fotografinį negatyvą arba tiesiogiai kontaktuojant su dideliu negatyvu (sudaromas kontaktinis atspaudas), arba ant popieriaus projektuojant negatyvo šešėlį (padidinant). Pradinė šviesos ekspozicija yra kruopščiai kontroliuojama, kad ant popieriaus būtų gautas pilkos spalvos vaizdas su atitinkamu kontrastu ir gradacija. Fotografinis popierius taip pat gali būti veikiamas šviesoje naudojant skaitmeninius spausdintuvus, tokius kaip „LightJet“, naudojant fotoaparatą (fotografiniam negatyvui gaminti), nuskaitant moduliuotą šviesos šaltinį ant popieriaus arba ant jo dedant objektus (fotogramai sukurti). Nepaisant skaitmeninės fotografijos įdiegimo, fotografijos popierius vis dar parduodami komerciniais tikslais. Fotografinis popierius gaminamas įvairių standartinių dydžių, popieriaus svorio ir paviršiaus apdailos. Taip pat yra įvairių emulsijų, kurios skiriasi savo jautrumu šviesai, spalvų atsaku ir galutinio vaizdo šiluma. Taip pat galima įsigyti spalvoto popieriaus spalvotiems vaizdams kurti. Fotopopierius dažnu atveju traktuojamas ir kaip didesnio tankio popierius spausdinti nuotraukas su paprastais spausdintuvais. Siūlome rinktis iš patikimų gamintojų – „Canon“ ir „Epson“ fotopopieriaus.

Rodoma: 24 184
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 8 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 8
  7. 24 184 prekių
  8. Toliau

Fotopopierius yra fotografijos pasaulyje naudojama medžiaga, leidžianti atspausdinti nuotraukas su aukščiausiu įmanomu kokybės lygiu. Populiariausi fotopopierių gamintojai yra Tecco, FujiFilm, Canon, Ilford. Kiekvienas iš jų siūlo platų asortimentą įvairių fotopopierių, skirtų skirtingiems poreikiams.

 

BLIZGUS, PUSIAU BLIZGUS ARBA MATINIS PAVIRŠIUS

Fotopopierius gali turėti tris pagrindinius paviršiaus tipus. Blizgus paviršius sukuria ryškius ir aukšto kontrasto atspaudus, ypač tamsiose vietose. Pusiau blizgus paviršius suteikia nuotraukoms aukštą kokybę be pernelyg ryškių atspindžių. Matinis paviršius tinka tiems, kurie nori mažesnio atspindžio ir natūralesnės išvaizdos. Aukštos kokybės fotopopierius užtikrina tikslų spalvų atvaizdavimą, natūralų ir ryškų spalvų pasaulį nuotraukose. Kai kuriuose fotopopieriuose gali būti įdiegtos specialios savybės, pavyzdžiui, apsauga nuo UV spindulių arba atsparumas pirštų antspaudams. Fotopopieriaus storis ir svoris gali kisti priklausomai nuo gamintojo ir popieriaus tipo. Stipresnis popierius dažnai naudojamas spausdinant profesionalius darbus arba nuotraukas, skirtas ilgesniam išlaikymui.

 

RINKITĖS LABIAUSIAI TINKANTĮ IR PATINKANTĮ FORMATĄ

Fotopopierius prieinamas įvairiais formatais, įskaitant populiarius 4x6 colių, 5x7 colių, 8x10 colių ir kitus. Tai leidžia fotografams pasirinkti tinkamą popieriaus dydį priklausomai nuo jų poreikių ir projektų.

 

KAM GALIMA NAUDOTI FOTOPOPIERIŲ?

ASMENINĖS NUOTRAUKOS: Fotopopierius yra populiarus pasirinkimas asmeninėms nuotraukoms. Daugelis žmonių mėgsta turėti kokybiškus atspaudus savo šeimos nuotraukoms, atostogų prisiminimams ar kitoms ypatingoms progoms.

PROFESIONALŪS PROJEKTAI: Profesionalūs fotografai dažnai naudoja aukštos kokybės fotopopierių tada, kai  spausdina savo darbus, įskaitant portfolio, meninius projektus ir fotografijų parodas.

REKLAMINĖ FOTOGRAFIJA: Reklaminiams tikslams dažnai būtina turėti aukštos kokybės atspaudus. Fotopopierius su blizguotu paviršiumi gali padėti sukurti įspūdingus reklaminius vaizdus.

MENINIAI KŪRINIAI: Daugelis menininkų ir fotomenininkų renkasi fotopopierių, norėdami išreikšti savo kūrybinius įgūdžius. Įvairių paviršiaus tipų galimybės leidžia eksperimentuoti su skirtingais stiliais ir efektais.Fotopopierius yra esminis kiekvieno fotografo įrankis, kuris suteikia galimybę materializuoti kūrybinį procesą ir pasidalinti įspūdingais atspaudais su pasauliu. Skirtingi paviršiaus tipai, formatai ir specifikacijos leidžia pasirinkti idealų popierių kiekvienam projektui. Tai yra medžiaga, kuri leidžia nuotraukoms įgauti gyvybę ir tapti neatsiejama mūsų prisiminimų dalimi.