+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Filmavimo (Cine) objektyvai

Vaizdo kameros naudoja tiek išorinius (keičiamus), tiek stacionarius objektyvus. Kamerų objektyvai dažnai turi daug didesnį artinimą (angl. zoom) nei fotoaparatų objektyvai. Objektyvai dažnai tinka ir vaizdo kameroms, ir fotoaparatams. Specifikacijos labai panašios: diafragma, stabilizatorius, asferiniai lęšiai, korpusas, židinio nuotolis, lęšių padengimas įvairiomis medžiagomis. Kameros dažnai naudoja ir konverterius objektyvams.

Rodoma: 24 199
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 9 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 9
  7. 24 199 prekių
  8. Toliau

VAIZDO KAMERŲ (CINE) OBJEKTYVAI - tai objektyvai, kurie yra specialiai pritaikyti filmams kurti ir yra specialiai suprojektuoti taip, kad atitiktų specifinius filmavimo reikalavimus. Šie objektyvai fiksuoja nepertraukiamą judesį ir pasižymi išskirtine vaizdo kokybe, todėl puikiai tinka kino filmų gamybai.
 

Vaizdo kamerų (cine) objektyavs gali atrodyti panašus į kitus objektyvus, tačiau jis turi keletą labai savitų fizinių ir optinių savybių.

 

CINE OBJEKTYVŲ YPATYBĖS:

  • Profesionalus dizainas

Vaizdo kamerų (cine) objektyvai atrodo rimčiau nei profesionalūs fotoobjektyvai dėl išorinių ženklų ir rankinio diafragmos, priartinimo ir fokusavimo reguliavimo žiedų. Tačiau, žinoma, be išorinės išvaizdos ir valdiklių, kinematografinis objektyvas turi sudėtingą konstrukciją, leidžiančią apeiti daugelį problemų, su kuriomis fotografai dažnai susiduria fotografuodami su fotoobjektyvais.

  • Tvirta konstrukcija

Šie specialūs objektyvai sukurti intensyviam naudojimui. Paprastai tikro vaizdo kamerų (cine) objektyvo korpusas yra tvirtas, metalinis, todėl jis tinkamas filmuoti net atšiauriausiomis oro sąlygomis. Vaizdo kamerų objektyvai yra pastebimai didesni ir sunkesni, palyginti su fotoobjektyvais, ir būna vieno standartinio arba fiksuoto skersmens, nes tai leidžia videografui su kiekvienu objektyvu naudoti įvairius priedus.

  • Tikslus fokusavimo valdymas

Viena geriausių ir svarbiausių vaizdo kamerų (cine) objektyvo savybių - gebėjimas išlaikyti fokusą judančiuose objektuose arba sklandžiai perjungti fokusavimą nuo vieno objekto prie kito. Filmo scenoje judantys objektai fokusuojami lėtai sukant fokusavimo žiedą ir "sekant" objektą. Tai sudėtinga atlikti su įprastais fotoobjektyvais, nes jų fokusavimo žiedai neturi standžių stabdžių, todėl naudotojui reikia itin didelio tikslumo, kad tinkamai sufokusuotų sekdamas judantį objektą. Kita vertus, vaizdo kamerų (cine) objektyvų fokusavimo žiedas yra su aiškiai matomomis žymėmis ir kietaisiais ribotuvais pradžioje ir pabaigoje. Dėl to daug lengviau kiekvieną kartą tiksliai ir sklandžiai sufokusuoti, net ir nenaudojant sekimo fokusavimo sistemos. Vaizdo kamerų (cine) objektyvo fokusavimo žiedą galima pasukti 270 laipsnių kampu nuo mažiausio fokusavimo atstumo iki begalybės, kad fokusavimo atstumas būtų didesnis. Be to, fokusavimas yra stabilesnis, o tai reiškia, kad gerokai sumažėja fokusavimo kvėpavimas (“focus breathing”).

  • Šviesos ir diafragmos valdymas

Skirtingai nuo kitų objektyvų, vaizdo kamerų (cine) objektyvai ne tik valdo diafragmą. Vaizdo kamerų objektyvuose yra diafragmos žiedai su T-stop (o ne f-stop) žymomis, kurios tiksliai parodo, kiek šviesos iš tikrųjų praeina pro objektyvą, o ne tai, kokia plati yra objektyvo anga. Ši tik vaizdo kamerų objektyvams būdinga funkcija suteikia labai tikslų rankinį ekspozicijos valdymą ir leidžia išlaikyti ekspoziciją kiekvienoje scenoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų ir aplinkos apšvietimo. Be to, diafragmos žiedas yra be spragtelėjimo, todėl galite daug sklandžiau reguliuoti diafragmą ir keisti ekspoziciją neišvesdami žiūrovų iš siužeto.

  • Vidinis priartinimo valdymas

Kaip ir daugumos profesionalių objektyvų atveju, vaizdo kamerų (cine) objektyvą galima priartinti ir atitolinti sukant ant korpuso esantį priartinimo žiedą. Tačiau jis nesiplečia ir nekeičia ilgio, nes židinio atstumas reguliuojamas viduje. Tai labai patogu filmų kūrėjams, ypač kai jų kameros įrenginys yra su stabilizavimo sistemomis, kurias nedidelis židinio nuotolio pokytis gali išvesti iš pusiausvyros. Kaip ir vaizdo kamerų objektyvų fokusavimo ir diafragmos žiedai, priartinimo žiedas visada yra sklandus ir užtikrina sklandžiausią perėjimą iš vieno židinio nuotolio į kitą.

  • Išskirtinė optinė kokybė

Nors tarp skirtingų gamintojų objektyvų gali būti nedidelių spalvų ir kontrasto skirtumų, to paties gamintojo vaizdo kamerųobjektyvai paprastai pasižymi pastoviu vaizdu. Vaizdo kamerų objektyvai taip pat sukurti taip, kad užtikrintų visišką ryškumą visame kadre (net kampuose). Jie taip pat sumažina arba pašalina chromatines aberacijas, cilindrinį iškraipymą ir vinjetavimą - visa tai labai pastebima vaizdo įrašuose. Nors daugumai filmų kūrėjų tai nėra būtina, vaizdo kamerų objektyvai taip pat sukuria gražų nefokusuotą suliejimą (bokeh) ir patrauklius šviesos blyksnius, kai jie derinami su nedideliu lauko gyliu.

 

Vaizdo kamerų objektyvai, dažnai vadinami Cine objektyvais, išsiskiria ypatinga konstrukcija ir optine technologija, o tai leidžia kino kūrėjams ir profesionaliems filmuotojams kurti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Šie objektyvai pasižymi aukštu kontrastu, mažesniu iškraipymu, bei ypatingu „bokeh“ efektu. Jų ergonominis dizainas ir optinės savybės suteikia galimybę pasiekti profesionalų lygio rezultatus kino pramonėje.