+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Šviesdėžės, softbox ir skėčiai

Šviesdėžės (Softbox) ir skėčiai (Umbrella) padeda fotografuojant arba filmuojant sklaidyti, minkštinti šviesą. Šviesdėžės gali būti įvairių formų ir dydžių, įskaitant kvadratines, stačiakampes arba apvalias. Daugelis šviesdėžių yra pagamintos iš specialios medžiagos, kuri veikia kaip difuzorius. Skėčiai yra pagaminti iš specialios atspindinčios medžiagos, dažnai baltos arba sidabrinės, kuri leidžia jiems atspindėti šviesą. Siūlome rinktis gamintojus už racionalią kainą: Neewer, Godox, Falcon Eyes, Weifeng, Quadralite.

Rodoma: 24 318
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
 1. 1 iš 14 puslapių
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. ...
 6. 14
 7. 24 318 prekių
 8. Toliau

Fotografavimo srityje SKĖČIAI (angl. umbrellas) yra neatsiejama įranga, naudojama siekiant valdyti ir pritaikyti šviesą aplink fotografuojamą arba filmuojamą objektą. Skėčiai yra ypatingi dėl galimybės sukurti arba modifikuoti šviesą.
 

ESMINĖS SKĖČIŲ FUNKCIJOS IR YPATYBĖS

 1. Minkštinimo efektas: Šviesa, atspindėdama nuo skėčio paviršiaus, tampa minkštesnė ir vienodai pasiskirsto, sumažinant kontrastą ir šešėlius. Tai yra ypač svarbu portretinėje fotografijoje, kur norima minkštos ir lygaus šviesos.

 2. Atspindėjimo galimybė: Skėčiai yra pagaminti iš specialios atspindinčios medžiagos, dažnai baltos arba sidabrinės, kuri leidžia jiems atspindėti šviesą. Tai leidžia nukreipti arba padidinti šviesos srautą tam tikrose fotografavimo arba filmavimo srityse.

 3. Kontrasto mažinimas: Skėčiai taip pat naudojami sumažinti kontrastą, ypač silpnesnės šviesos sąlygomis. Jie gali atspindėti šviesą į šešėlius arba tamsiąsias sritis, šiek tiek jas pašviesindami ir sukuriant subtilų šviesos efektą.

 4. Baltumo ir šilumos tonų pritaikymas: Skėčiai, pagaminti iš skirtingų medžiagų arba turintys specialias dangas, gali pritaikyti baltumo ir šilumos tonus, leisti operatoriui daryti įtaką vaizdo spalvoms pagal norimą estetiką.

 5. Tamsinimo efektas: Specialūs skėčiai su juoda medžiaga arba dangomis gali būti naudojami tam, kad mažintų šviesą tam tikrose srityse, padidintų kontrastą ir sukurtų spalvų gausą.

 6. Difuzorius: Kai kurie skėčiai yra aprūpinti difuzoriaus dangomis, kurios minkština ir vienodai pasiskirsto šviesą, sumažindamos aštrių šešėlių efektą. Tai yra naudinga portretinėje ir produktų fotografijoje.

 7. Nešiojamumas: Dauguma skėčių yra lengvos, susilanksto arba susigręžia į kompaktiškas formos, todėl yra lengva transportuoti ir naudoti fotografavimo arba filmavimo vietoje.
   

Skėčiai yra išskirtinai svarbus įrankis norint kontroliuoti šviesą. Skėčiai suteikia kūrėjui galimybę tikslingai formuoti ir valdyti šviesos efektus, norint pasiekti pageidaujamą rezultatą fotografijose ir vaizdo įrašuose.

 

ŠVIESDĖŽĖ (angl. softbox) yra fotografijos ir filmavimo aksesuaras, skirtas šviesos difuzijai ir minkštumo efektui sukurti. Tai yra specialus difuzorius, kuris suminkština šviesos šaltinio spindulius, sukurdamas šviesos šešėlių perėjimą ir mažinantį kontrastą. Šviesdėžės yra ypatingos dėl savo galimybės suformuoti minkštą ir vienodą šviesą, taip padedant fotografams ir operatoriams pasiekti norimą nuotraukų ar vaizdo rezultatą.

 

PAGRINDINĖS ŠVIESDĖŽIŲ YPATYBĖS IR SPECIFIKACIJOS

 1. Forma ir dydis: Šviesdėžės gali turėti įvairias formas ir dydžius, įskaitant kvadratines, stačiakampes arba apvalias. Jos taip pat būna įvairaus dydžio, nuo mažų portretų šviesdėžių iki didelių studijos šviesdėžių.

 2. Difuzoriaus medžiaga: Dauguma šviesdėžių yra pagamintos iš specialios medžiagos, kuri veikia kaip difuzorius. Tai gali būti baltas šilkas arba kita atspindinti šviesą medžiaga, skirta švelniems ir minkštiems šviesos šaltiniams kurti.

 3. Montavimo sistema: Šviesdėžės dažnai turi specialią montavimo sistemą, leidžiančią jas lengvai pritvirtinti prie šviesos šaltinio, dažniausiai šviesos stovo arba blykstės.

 4. Reguliuojamas atstumas: Kai kurios šviesdėžės leidžia reguliuoti atstumą tarp šviesos šaltinio ir difuzoriaus, keičiant šviesos efektą.

 5. Patogus transportavimas: Daugelis šviesdėžių yra lengvos, pasižymi patogiu sulankstymu arba demontavimu, todėl jas lengva transportuoti ir saugoti.

 

ŠVIESDĖŽIŲ NAUDOJIMAS FOTOGRAFIJOJE IR FILMAVIME

 1. Minkštas šviesos efektas: Šviesdėžės pagrindinė funkcija yra sumažinti šviesos kietumą ir sukurti minkštą šviesą, idealiai tinkamą portretinėms fotografijoms ir filmavimui.

 2. Vienoda šviesa: Šviesdėžės leidžia pasiekti vienodą šviesos paskirstymą ant objekto paviršiaus, sumažindamos ryškius šešėlius ir kontrastą.

 3. Spalvų temperatūros kontrolė: Kai kurios šviesdėžės turi išimtinės spalvų temperatūros reguliavimo galimybes, leidžiančias fotografui arba operatoriui tilpti į konkrečius estetinius poreikius.

 4. Produkto fotografavimas: Šviesdėžės taip pat naudojamos produkto fotografavime, kur jos padeda sukurti lygų ir minkštą šviesos srautą, pabrėžiantį detalių grožį ir forma.

 5. Šviesos formavimas: Šviesdėžės taip pat gali būti naudojamos šviesos formavimui, kurdamos specifinį šviesos modelį ant fotografuojamo objekto arba fono.

 

Šviesdėžės yra esminė įranga profesionaliems fotografams ir filmų kūrėjams, leidžianti kūrybiškai ir preciziškai valdyti šviesą, siekiant gauti kokybiškus ir estetiškus kadrus.