+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Eksponometrai

Sekonic, Gossen eksponometrai padeda fotografui sužinoti diafragmos ir išlaikymo parametrus esant specifiniam apšvietimui. Eksponometras taupo fotografo laiką, bandant ir aiškinantis kokius nustatymus naudoti fotografuojant skirtingus objektus, prie skirtingos šviesos.

Rodoma: 24 25
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
 1. 1 iš 2 puslapių
 2. 1
 3. 2
 4. 24 25 prekių
 5. Toliau

EKSPONOMETRAS yra fotografo įranga, skirta matuoti šviesos intensyvumą scenoje ir padėti nustatyti optimalius fotoaparato parametrus, užtikrinant tinkamą ekspoziciją ir puikų nuotraukų rezultatą. Šis prietaisas suteikia galimybę fotografui efektyviai valdyti diafragmą ir užrakto greitį, atsižvelgiant į esamas šviesos sąlygas.
 

PAGRINDINĖS EKSPONOMETRO YPATYBĖS IR SPECIFIKACIJOS

 1. Matavimo tipai:

  • Matuoja krintančią šviesą: Eksponometrai, matuojantys krintančią šviesą, įvertina tiesioginį šviesos kiekį nuo šaltinio iki objekto.
  • Matuoja atspindinčią šviesa: Matuojantys atspindinčią šviesą, išmatuoja šviesa, kuri yra atspindėta iš objekto paviršiaus.
 2. Režimai ir funkcijos:

  • Rankinis ir automatinis: Leidžia fotografui rankiniu būdu nustatyti arba automatiškai reguliuoti ekspozicijos parametrus.
  • Spot (taško) matavimas: Šis režimas leidžia matuoti šviesos intensyvumą tik iš nustatytos mažos kadro dalies.
 3. Skaitmeniniai ir analoginiai rodymai:

  • Skaitmeniniai: Elektroniniai ekranai, kuriuose rodomi skaitmeniniai parametrai, tokių kaip diafragmos skaičius ir laikas.
  • Analoginiai: Tradiciniai rodymai su rodyklėmis arba skaitmenimis.
 4. Sparta ir jautrumas:

  • Matavimo trukmė: Nurodo, kiek laiko eksponometras atlieka matavimus.
  • Jautrumas: Nurodo, kiek mažas šviesos kiekio pokytis sukelia jautrinamo prietaiso reakciją.
    

EKSPONOMETRŲ TAIKYMAS FOTOGRAFIJOJE

 1. Optimali ekspozicija: Eksponometras padeda nustatyti optimalias diafragmos ir užrakto greičio vertes, užtikrinant tinkamą nuotraukos eksponavimą.

 2. Atspindinčios šviesos kontrolė: Matuojant atspindinčią šviesą, eksponometras yra naudingas kontroliuojant šviesos kiekį, atspindėtą nuo paviršių, tokių kaip veido arba drabužiai.

 3. Spot matavimas: Spot matavimo funkcija suteikia galimybę tiksliai matuoti šviesos intensyvumą tam tikroje kadro dalyje, suteikiant daugiau kūrybinės laisvės.

 4. Eksperimentavimas su šviesos efektais: Šis įrankis suteikia galimybę eksperimentuoti su šviesos ir šešėlio santykiais, kuriant unikalius šviesos efektus.

 5. HDR fotografija: Eksponometrai yra nepakeičiami, kuriant didelio dinaminio diapazono nuotraukas, kurios reikalauja tikslaus šviesos valdymo.


POPULIARIAUSI GAMINTOJAI

 1. Sekonic: Garsėja aukštos kokybės ir tikslių eksponometrų gamyba.

 2. Gossen: Ilgametis gamintojas, žinomas dėl patikimų ir preciziškų eksponometrų.

 

Eksponometrai yra fotografo įrankiai, kurie leidžia pasiekti puikių rezultatų esant įvairioms šviesos sąlygoms. Jų naudojimas tampa nepakeičiamu, siekiant tikslumo ir profesionalumo fotografijos srityje.