+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Objektyvų filtrai

Filtrai dedami ant optikos tam, kad apsaugotų, poliarizuotų, kontrastuotų, tamsintų, keistų spalvą arba sukurtų norimą efektą vaizde. Dažniausiai naudojami UV filtrai. Peizažui siūlome rinktis poliarizacinius (PL, CIR-PL) filtrus. Norėdami sukurti „išplaukimo“ efektą renkamės ND filtrus su skirtingais tamsinimo lygiais = ND 100, ND 2, ND 4 ir t.t. Galima rinktis efektus sukuriančius filtrus: „star“ – sukuria žvaigždžių efektą šviesiose vietose, „yellow“ – sukuria kitokį „white balance“ ir t.t.

 

Rodoma: 24 3946
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 165 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. ...
  6. 165
  7. 24 3946 prekių
  8. Toliau

OBJEKTYVŲ FILTRAI – tai apsauginiai stiklai, sukami į objektyvą. NiSi, Hoya, Marumi, B&W, Tokina – tai šiuo metu populiariausios firmos, gaminančios filtrus.

 

FILTRAI GALI BŪTI ĮVAIRIŲ RŪŠIŲ:

  • Infraraudonųjų spindulių – būna įvairių rūšių: sulaikantys infraraudonuosius spindulius ir praleidžiantys matomą šviesą (B&W Dig IR), sulaikantys matomą šviesą ir praleidžiantys infraraudonuosius spindulius (X-Nite).
  • Įvairiaspalviai – naudojami skirtingų šviesos šaltinių spalvų korekcijai.
  • Poliarizaciniai cirkuliariniai – panaikina paviršių atspindžius.
  • UV – apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, suteikia nuotraukai ryškumo.
  • "Skylight" - stipriau filtruoja UV spindulius ir netgi dalį mėlynos spalvos. Nuotraukoms suteikia šiltesnį atspalvį.


UV FILTRAI IR JŲ YPATYBĖS

UV filtrai yra optiniai filtrai, kurie pirmiausia yra skirti blokuoti ultravioletinius šviesos spindulius, kurie patenka į fotoaparato objektyvą. Šie filtrai turi specialų stiklą arba dangą, kuri absorbuoja ultravioletinę šviesą, nepaveikdama matomo vaizdo. Nors šiuolaikiniai fotoaparatų jutikliai dažnai yra jautrūs ultravioletiniams spinduliams, dauguma objektyvų yra apsaugoti nuo šios šviesos, todėl UV filtrai šiandien dažnai naudojami ne tiek kaip būtinybė, bet kaip papildomas aksesuaras.

 

PAGRINDINĖS UV FILTŲ SAVYBĖS IR NAUDOJIMO YPATYBĖS:

  1. Šviesos blokavimas: UV filtrai blokuoja ultravioletinius spindulius, kurie gali sukelti nemalonų šviesos toną, šviesos miglotumą arba neryškius kontrastus nuotraukose. Filtras padeda išvengti šių nepageidaujamų efektų, ypač aukštuose kalnuose, kur ultravioletinė šviesa gali būti intensyvi.

  2. Objektyvo apsauga: UV filtrai taip pat gali tarnauti kaip papildoma apsauga objektyvui. Jie saugo nuo dulkių, pirštų palietimų, įbrėžimų arba vandens lašų tiesiogiai ant objektyvo stiklo.

  3. Antirefleksinis sluoksnis: Kai kurie UV filtrai turi antirefleksinį sluoksnį, kuris sumažina atspindžius nuo objektyvo paviršiaus, užtikrinant geresnį šviesos perėjimą ir sumažinant šviesos blizgesį.

  4. Aukštos kokybės stiklas: Daugelis UV filtrų yra pagaminti iš aukštos kokybės optinio stiklo, kuris neblogina vaizdo kokybės. Tai leidžia išlaikyti aukštą raišką ir kontrastą nuotraukose.

 

Filtro pasirinkimas labai svarbus fotografui. Blogas filtras sukelia papildomų trukdžių, todėl patariama rinktis tik gerus, kokybiškus filtrus.